+421 910 144 222

Urgentné prípady

Ordinujeme od 7:30

Zobraziť otváracie hodiny

info@samdent.sk

Objednajte sa

Dentálna hygiena

Medzi najrozšírenejšie ochorenia, ktoré postihujú dnešnú populáciu, sú predovšetkým zubný kaz a parodontitída. Jediným úspešným spôsobom, ako vieme v dnešnej dobe proti týmto ochoreniam bojovať, je dôkladná prevencia, ktorá pozostáva zo spolupráce pacienta a stomatologického tímu.

V tomto prípade sú kľúčovými piliermi prevencie práve –  profesionálna a individuálna dentálna hygiena. 

Profesionálna dentálna hygiena

Táto časť prevencie začína práve v ambulancii, kde na základe potrebných klinických a rontgenologických vyšetrení zhodnotíme stav každého pacienta a následne môžeme zvoliť adekvátnu liečbu. Za úspechom každej liečby je ošetrenie, pri ktorom sa odstraňujú nežiaduce nánosy zubného kameňa a povlakov, ktoré sú jednou z hlavných príčin vzniku zubného kazu a parodontitídy. V našej ambulancii vykonávame toto ošetrenie pomocou ultrazvukových prístrojov a ručných nástrojov, ktorých výber vždy závisí od daných potrieb pacienta. Poslednou súčasťou samotného ošetrenia je odstránenie pigmentových zafarbení, pomocou prístroja Airflow a následná fluoridácia povrchu zubov. 

Individuálna dentálna hygiena

Súčasťou návštevy dentálnohygienickej ambulancie je motivácia pacienta,  príkladný nácvik čistenia zubov ako aj výber pomôcok na vykonávanie individuálnej ústnej hygieny, ktoré pacient uplatní v každodennej praxi, a tak zabezpečí zdravie ústnej dutiny. 

Pre zabezpečenie zdravých zubov a okolitých tkanív je však dôležitá udržiavacia fáza, ktorá spočíva v pravidelne opakujúcich sa ošetreniach dentálnej hygieny tzv. recalloch, počas ktorých je pacient usmernený a motivovaný naďalej pokračovať v stanovených cieľoch. Len vďaka pravidelnosti a spolupráci sa dostavia aj požadované výsledky.
Objednať na vyšetrenie

Stomatologická ambulancia SamDent

Ak sa chcete objednať na vyšetrenie alebo hľadáte svojho nového zubného lekára, napíšte nám alebo sa objednajte telefonicky. 

Otváracie hodiny

Pondelok: 7:30 – 15:30
Utorok: 7:30 – 18:30
Streda: 7:30 – 18:30
Štrvrtok: 7:30 – 18:30
Piatok: 7:30 – 14:30
Sobota: zatvorené
Nedeľa: zatvorené