+421 910 144 222

Urgentné prípady

Ordinujeme od 7:30

Zobraziť otváracie hodiny

info@samdent.sk

Objednajte sa

Stomatologická protetika

Protetika je stomatologický odbor, zaoberajúci sa funkčnou a estetickou rekonštrukciou väčšej časti zubného tkaniva, prípadne náhrady strateného zuba/zubov.

Inlay/Onlay/Overlay – ide o najšetrnejší spôsob protetickej náhrady, akceptujúci pozostalé zubné tkanivá. Podľa výberu materiálu môže byť vyhotovená z keramiky alebo kompozitnej živice. Tento typ ošetrenia má výborné mechanické aj estetické vlastnosti.

Zubná korunka – tento spôsob ošetrenia sa využíva pri rozsiahlejších poškodeniach zubného tkaniva. Môže byť zhotovená zo živice ako provizórna korunka, z kovokeramiky, celokeramiky alebo zirkónu.

Zubná korunka na implantát – je korunka, pomocou ktorej možno nahradiť chýbajúci zub bez potreby brúsenia susedných zubov a zhotovovania rozsiahlej protetickej práce. Jej zhotoveniu predchádza zavedenie zubného implantátu. Spojenie s implantátom zabezpečuje nadstavba na implantát.

Zubný mostík – jedná sa o ošetrenie, pomocou ktorého nahrádzame chýbajúci zub, prípadne viaceré zuby. Pre tento typ ošetrenia sa lekár rozhoduje, ak v mieste strateného zuba nie sú vhodné podmienky pre zavedenie dentálneho implantátu. Podľa typu materiálu môže byť taktiež zhotovený z kovokeramiky, celokeramiky alebo zirkónu.

Keramická fazeta – tento spôsob ošetrenia volíme v prípade jemnej korekcie tvaru, prípadne farby predných zubov. 
Fazety

Pred Po

Zubné korunky

Pred Po

Objednať na vyšetrenie

Stomatologická ambulancia SamDent

Ak sa chcete objednať na vyšetrenie alebo hľadáte svojho nového zubného lekára, napíšte nám alebo sa objednajte telefonicky. 

Otváracie hodiny

Pondelok: 7:30 – 15:30
Utorok: 7:30 – 18:30
Streda: 7:30 – 18:30
Štrvrtok: 7:30 – 18:30
Piatok: 7:30 – 14:30
Sobota: zatvorené
Nedeľa: zatvorené